Про Україну зараз говорить увесь світ, адже наша країна вже рік героїчно борониться від повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Інтерес до нашої країни зростає з кожним днем, адже, незважаючи на запровадження військового стану в Україні, наша країна не припиняє жити. Україна реформується і будує всі можливі шляхи для підняття своєї економіки та рівня життя.
З початку війни в Україну повернулося вже понад 40 посольств різних країн світу, тому все частіше можна почути питання – як отримати посвідку на проживання в Україні?
Посвідка на проживання в Україні - це документ, що засвідчує особу, що підтверджує законне проживання (тимчасове або постійне) іноземних громадян, а також осіб без громадянства на території країни перебування, тобто посвідка на тимчасове проживання дає право легалізації іноземців, а також осіб без громадянства України.
Отримання посвідки на проживання в Україні в 2023 році набирає обертів серед іноземців з моменту введення військового стану в Україні, тому що Україна надає нові перспективи та можливості у відкритті бізнесу та працевлаштування у різних сферах. Більшість іноземців, осіб без громадянства, розглядають Україну як плацдарм для роботи, навчання, участі у громадських організаціях України тощо. Прибуваючи в Україну, іноземець/особи без громадянства, які найчастіше навіть не знають ні російської, ні української мови, готові та мають законні підстави отримати тимчасове проживання в Україні. Громадяни інших країн та особи без громадянства завжди шукають юристів, які могли б надати якісну консультацію з усіма законодавчими нюансами, підібрати найбільш підходящу для іноземця підставу, а також підготувати необхідні документи для посвідки на проживання в Україні.
Наявність певних підстав для проживання в Україні дає право іноземцю/особі без громадянства, отримати посвідку на проживання:
- посвідка на проживання на підставі участі у громадській організації - максимальний дозволений термін перебування в Україні – 1 рік, з можливістю продовження на 1 рік необмежену кількість разів;
- посвідка на проживання на підставі навчання в Україні – строк посвідки на проживання визначається терміном навчання;
- посвідка на проживання на підставі працевлаштування – строк посвідки на проживання визначається строком підписання трудового договору або контракту: 1 рік або 3 роки.
- постійна посвідка на проживання - термін перебування на території України – необмежений, але сам документ – біометрична посвідка на проживання – підлягає обміну кожні 10 років.
Звертаємо Вашу увагу – рішення в оформленні та видачі посвідки на проживання в Україні приймає виключно державна міграційна служба України та за результатами перевірок наданих вами документів.
Юридична компанія Civito надає повний юридичний супровід, а також представництво та захист інтересів іноземців в органах міграційної служби України під час оформлення посвідки на проживання.